Un poco de pico

Dwa dni na wulkanie Pico del Teide

MoniaMonia

Zabieramy Was dzisiaj na pieszą wspinaczkę po zboczach dumnie prężącego się nad cała Teneryfą wulkanu Pico del Teide, na którą (wcale nie skrycie) czekaliśmy podczas całego naszego pobytu na Teneryfie. Podpowiemy co zabrać ze sobą, jak zarezerwować sobie miejsce w schronisku i na co koniecznie zwracać uwagę podczas pokonywania kolejnych metrów wędrówki. No i oczywiście – podzielimy się z Wami widokami i wrażeniami, jakie wywarł na nas najwyższy szczyt Hiszpanii.

Jak najlepiej poruszać się po Teneryfie?

Kilka porad na temat transportu na wyspie

MoniaMonia

Jak najlepiej i najwygodniej podróżować po Teneryfie? Jak wynająć auto, jak wygląda stan dróg, sieć transportu publicznego, sytuacja z parkingami? Czy kierowcy są wyrozumiali dla turystów oraz czy górskie, wąskie szlaki są aż takie straszne, na jakie niekiedy mogą wyglądać? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w poście podsumowującym nasze ogólne wrażenia z codziennie przemierzanych, zróżnicowanych, wyspiarskich tras.

Leniwy weekend na południu

Portowe miasteczko Tajao i Costa del Silencio

MoniaMonia

Tym razem zapraszamy na niespieszny odpoczynek w rejonie południowego wybrzeża Teneryfy. Poszwendamy się po portowym mieście, zajrzymy rybakom do sieci, skosztujemy świeżych lokalnych specjałów, złapiemy trochę słońca na Costa del Silencio i zamkniemy weekend górską mini-rozgrzewką przed wejściem na Pico del Teide

Park etnograficzny i rzut okiem (teleskopu) na Słońce

Piramidy w Güímar i Obserwatorium Astrofizyczne Teide

MoniaMonia

Dziś słów kilka na temat kararyjskich piramid czekających na odwiedziny w gminie Güímar, zlokalizowanej w rejonie wschodniej Teneryfy. Z posta dowiecie się również co wspólnego z Obserwatorium Astronomicznym Teide mają silnik niemieckiego czołgu i statek z okresu II wojny światowej. Opowiemy także jak wygląda słońce widziane przez specjalny, solarny teleskop.

Drogowy test i największe klify Europy

Wioska Masca i Klify Los Gigantes

MoniaMonia

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się gdzie znajdują się największe klify Europy oraz jak prowadzi się auto po wąskich, dwukierunkowych, krętych drogach, o szerokości 1,5 pasa ruchu – zapraszamy na zachodnie wybrzeże Teneryfy. Skoczymy do tradycyjnej, jeszcze kilkadziesiąt lat temu odizolowanej od świata, wioski Masca oraz na rejs pod masywne skały klifowych olbrzymów :)