MoniaMonia

Witamy na naszej stronie poświęconej dalszym i bliższym podróżom, które organizujemy na modłę Adama Słodowego, czyli „zrób to sam” :) Rzadko planujemy miejsce wypadu, zazwyczaj pozwalamy się złapać okazji i porwać chwili – ekspresową decyzję podejmują za nas korzystnie wyglądające bilety w interesująco wyglądające miejsca. Zwykle też lądujemy w pięknych zakątkach globu poza sezonem, nierzadko w porze deszczowej, przejściowej, tudzież w pełnym monsunie :)

Nie nocujemy w pięciogwiazdkowych hotelach, ale też nie śpimy pod gołym niebem, bez żadnego planu. Reprezentujemy raczej stany pośrednie, uwielbiamy mieszkać u tubylców, dyskutować przy wspólnym śniadaniu czy poznawać inne zwyczaje i codzienne życie naszych gospodarzy, będąc przez chwilę jego częścią.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, na którym znajdziecie relacje z podróży, garść informacji praktycznych, sporo anegdot, szczyptę ciekawostek oraz zdjęcia ludzi i miejsc, które skradły nam serca.

Postaramy się, żeby w każdy poniedziałek, na dobry początek tygodnia pojawiał się na stronie nowy post, przybliżający kolejny etap naszych podróży. Najpierw chcielibyśmy zabrać Was do, świeżo zadrukowanej na karcie naszej podróżniczej pamięci, magicznej Japonii :)

Później w kolejce wspomnień czekają egzotyczne Indie, rajskie Seszele, karaibska Panama, ciągle jeszcze nie oblężona przez masową turystykę Czarnogóra, zachwycająca Chorwacja, stojące pyszną kawą i niesamowitą architekturą Włochy, przyjacielska Malta i wiele innych, przepięknych miejsc, które eksplorowaliśmy na własną rękę. Usiądźcie wygodnie i ruszcie z nami w podróż :)